تبلیغات
مهندسی برق - آموزش مینی پی ال سی LOGO
مهندسی برق

آموزش مینی پی ال سی LOGO

شنبه 5 اردیبهشت 1394

نویسنده: امین بیات | طبقه بندی:PLC، 

ماژول اصلی
وظیفه پردازش مركزی سیگنالها برای قطعات و در صورت نیاز برای كنترلهای دیگر را دارد شامل تعدادی ورودی/خروجی محلی و در بعضی از مدلها دارای صفحه نمایش و كلید محلی نیز می باشد. با ولتاژهای مختلف كاری به شرح زیر مورد استفاده قرار می گیرد.
12V DC/24 V DC 24V AC 115/240 AC
در آخرین مدل لوگو ورودیها و خروجیها میتوانند انالوگ یا دیجیتال باشند كه واحد پایه حداكثر 12 ورودی / خروجی دیجیتال و دو مورد ورودی انالوگ را پشتیبانی می كند. ورودیها شامل، سنسورها می باشند كه ممكن است فشاری یا سوئیچ باشند. سوئیچهای كنترل نوری، با ولتاژ و جریان مشخص می توانند به لوگو متصل شوند، خروجی ها دارای انواع رله و ترانزیستوری می باشند و می توانند موتورها، شیرها، لامپها و غیره باشند. در لوگو با خروجی ترانزیستوری خروجیها ا زلحاظ اتصال كوتاه و بار اضافی حفاظت شده اند و ولتاژ تغذیه كمكی مورد نیاز نیست و لوگو آنرا تامین می كند. ماكزیمم جریان در كلید زنی در خروجیها 0.3 آمپر می باشد، در لوگو با خروجی رله ای خروجیها می بایست از منبع تغذیه و ورودیها ایزوله باشند ماكزیمم جریان كلید زنی بستگی به نوع بار و تعداد سیكل كلید زنی دارد برای بارهای مقاومتی 20 آمپر و برای بارهای سلفی 3 آمپر درAC/DC 12/24 و ماكزیمم جریان كلید زنی از طریق 4 رله 20 آمپر می باشد.
در مدلهائی كه صفحه نمایش دارند دو امكان فراهم شده
1- قابلیت نمایش وضعیت ورودی/خروجی و تست برنامه
2- برنامه ریزی لوگو بصورت محلی با استفاده از كلیدهای محلی لوگو بدون صفحه نمایش نیز مزایائی دارد از جمله
1- صرفه اقتصادی
2- فضای كابینت كلید زنی كمتر
3- سادگی استفاده بعلاوه این نوع لوگوها با مدلهای بیسیك سازگاری دارد در ارتباط با این لوگو اطلاعات باید فقط از روی پی سی یا كارت حافظه خوانده شود(بعلت نداشتن صفحه كلید محلی) تاكنون چهار نسل از این كنترلها وارد بازار جهانی شده است و نسل جدید آن با توانائی بالا در راه است.
ماژول لوگو دارای سه گونه اصلی می باشد.

-STANDARD دارای مدلهای مختلف و قابلیت EXPANSION را دارا است(OBA3)
- LONGتعداد ورودی/ خروجیهای آن دو برابر مدل استاندارد است و قابلیت افزایش ورودی و خروجی را ندارد و با حرفL شناخته می شوند (OBA2) و دارای مدلهای RCL 12
24RCL 24RCL 230RCL می باشد
را دارد و دارای مدل AS-IENTERFACE دارای مدلهای قابلیت اتصال به شبكه BUS-230RCLB11 24RCLB11 میباشد و با B11 شناخته میشوند

لوگو دارای تقسیمات ریزتری به شرح زیر میباشد
Rنوع خروجی رله ای (بدون آن خروجی ترانزیستوری) میباشد.
C- دارای ساعت همزمانی داخلی
O- فاقد صفحه نمایش
B11- BUSمدل
L- LOGO مدل
كارتهای افزایشی:
كارتهای ورودی/خروجی
این كارتها در صورت نیاز به ورودی /خروجیها ی بیشتر از آنچه بصورت مجتمع روی واحد پایه قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرند. توجه به این نكته ضروریست كه ماژول پایه لوگو فقط با ماژولهائی با همان ولتاژ قابل وصل شدن و اضافه شدن است. در مدلهای نسل سوم كه كه قابلیت افزایش ورودی/خروجی وجود دارد ماكزیمم 24 ورودی دیجیتال 16 خروجی دیجیتال و8 ورودی أنالوگ پشتیبانی می شود.
كارت دیجیتال:
كارتهای دیجیتال دارای 4 ورودی و 4 خروجی میباشند(اطلاعات مربوط به این كارتها در انتهای أموزش أمده است).
كارت أنالوگ:
در نسل چهارم به دو دسته تقسیم میشود
دارای دو ورودی میباشد AM2 ,AM2PT100 24/12 DC با تغذیه
M1,I1یا M I2 با ولتاژ0 تا 10 ولت و یا جریان 0 تا 20 میلی أمپر در صورتیكه از پایه استفاده می شود
استفاده می شود.U1,M1یا U2,M2 در صورتیكه ورودی از نوع ولتاژباشد
AM2PT100 با تغذیه 12/24 ولت DCونوع أن PT100 و رنج اندازه گیری أن بین 50 تا200 درجه سانتیگراد است كه اتصال ترموكوپل به دو سر أن توسط دو یا سه سیم صورت میگیرد(اطلاعات فنی أخر همین أموزش أمده است
ماژولهای ارتباطی:
(KNX/EBI(INSTABUS EIB
با ولتاژ تغذیه 24 ولت بعنوان ماژول EXPANSIONبه لوگو متصل میشود. برای اتصال بین لوگو و قطعات روی Bاستفاده میشود ماكزیمم 8AI 16 DI ,12 DOدارد
كارت ارتباط با شبكه AS-INTERFACE
AS-I.
این ماژل دارای 4 ورودی و 4 خروجی می باشد و به منظور ارتباط با شبكه طراحی گردیده است
LOGO CONTACT:
ماژول كلید زنی بارهای مقاومتی تا 20 امپر و موتورها تا 4 كیلووات به طور مستقیم می باشد . نویز ناخواسته ندارد و نصب و سیم بندی ساده دارد و دارای دو مدل 24 ولت DC AC و 230 ولت می باشد. لازم به ذكر است كه این ماژولها علاوه بر Expand شدن به لوگو در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
كارتهای افزایشی:
كارتهای ورودی/خروجی
این كارتها در صورت نیاز به ورودی /خروجیها ی بیشتر از آنچه بصورت مجتمع روی واحد پایه قرار دارد مورد استفاده قرار میگیرند. توجه به این نكته ضروریست كه ماژول پایه لوگو فقط با ماژولهائی با همان ولتاژ قابل وصل شدن و اضافه شدن است.در مدلهای نسل سوم كه كه قابلیت افزایش ورودی/ خروجی وجود دارد ماكزیمم 24 ورودی دیجیتال 16 خروجی دیجیتال و 8 ورودی أنالوگ پشتیبانی میشود.
كارت دیجیتال:
كارتهای دیجیتال دارای 4 ورودی و 4 خروجی میباشند(اطلاعات مربوط به این كارتها در انتهای أموزش أمده است).
كارت أنالوگ:
در نسل چهرم به دو دسته تقسیم میشود
دارای دو ورودی میباشد AM2 ,AM2PT100 با تغذیه24/12 DC
استفاده میشود M1,I1یا M I2 با ولتاژ 0تا 10 ولت و یا جریان 0تا 20 میلی أمپر در صورتیكه از پایه U2:M2یاU1:MH
استفاده میشود.
در صورتیكه ورودی از نوع ولتاژباشد
AM2PT100 با تغذیه 12/24 ولت DCونوع أن PT100است و رنج اندازه گیری أن بین -50-تا200 درجه سانتیگراد است كه اتصال ترموكوپل به دو سر أن توسط دو یا سه سیم صورت میگیرد(اطلاعات فنی أخر همین أموزش أمده است
ماژولهای ارتباطی:
KNX/EBI(INSTABUS EIB
با ولتاژ تغذیه 24 ولت بعنوان ماژول EXPANSIONبه لوگو متصل میشود. برای اتصال بین لوگو و قطعات روی Bاستفاده میشود ماكزیمم 8AI 16 DI ,12DOدارد
كارت ارتباط با شبكهAS-INTERFACE
این ماژل دارای 4 ورودی و 4 خروجی میباشد و به منظور ارتباط با شبكه AS-Iطراحی گردیده است.
LOGO CONTACT:
ماژول كلید زنی بارهای مقاومتی تا 20 أمپر و موتورها تا 4 كیلووات به طور مستقیم میباشد . نویز ناخواسته ندارد و نصب و سیم بندی ساده دارد و دارای دو مدل 24 ولت DC , و 230 ولت AC میباشد .
ماژول تغذیه :
دارای دو سایز 72*90*55 میلیمتر و 126*90*55 میلیمتر میباشد . با ورودی 85-264 ولت برای كارهای متفاوت در توانهای پائین مناسب است و دارای خروجی با رنجهای زیر میباشد:
لازم به ذكر است كه این ماژولها علاوه بر Expand شدن به لوگو در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
قطعات جانبی
کارتهای حافظه
آبی: قابل خواندن و نوشتن - عدم حفظ برنامه در هنگام قطع برق
زرد: قابل خواندن و نوشتن - حفظ برنامه در هنگام قطع برق
قرمز: فقط خواندنی - حفظ برنامه در هنگام قطع برق
كابل pc:به منظور اتصال ساده و مستقیم LOGO و pc جهت انتقال برنامه از LOGOبه pc یا بر عكس مورد استفاده قرار میگیرد سیم بندی:
در هنگام سیم بندی LOGO میبایست استاندارد زیر و موارد زیر رعایت شوند:
میبایست قطر سیم مصرفی 1.5 یا 2.5 باشد .
كوتاهترین فاصله برای سیم بندی در نظر گرفته شود .
مدارات AC, high voltageبا سیكلهای كلید زنی سریع و سیم های سیگنال low voltage از هم ایزوله شوند
در صورت استفاده از برق سه فاز هر گروه از ورودیها به یك فاز خاص متصل شوند . برای یك گروه نمیتوان از دو فاز استفاده كرد
در LOGO نیاز به سیم ارت نیست. بجز دو مورد زیر
1- كارتهای أنالوگ باید زمین شوند .
2- در مدلهای 12/24 به دلیل نداشتن ایزولاسیون نیاز به زمین است.
برای ورودیهای أنالوگ از كابلهای بهم تابیده شده و حتی المقدور كوتاه استفاده نمائید .
از اتصال فازهای مختلف به ورودیهای LOGO پرهیز شود .
در LOGO با ورودی أنالوگ ورودیهای 7و8 نباید برای دیجیتال بكار برده شود .
15و 16 برای ورودیهای سریع بكار میرود .
نكته : ماژولهای افزایشی ورودی سریع ندارند .
برای اتصال منبع تغذیه باید به مدارك موجود در قطعه برای سیم بندی توجه شود و از اتصال ماژول منبع تغذیه با خروجی D.C بعلت وجود جریان معكوس پرهیز شود .
مدل 230 تغذیه مناسب برای ولتاژ های نامی V 240AC/DC ; 115V AC/DC میباشد ,و مدلهای 12 و 24 ولت أن مناسب با ولتاژ 12 ولت DC و 24 ولت DC/AC میباشد . در تغذیه DC استفاده از فیوز برای حفاظت لازم میباشد:
A-12/24RC 0.8 A
-B-24 2.0A
C--24 L 3.0A


نظرات() 
طراح قالب وبلاگ
سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 04:50 ب.ظ
با سلام، وقت بخیر.

چند قالب جدید و شکیل با موضوعات مختلف(فوتبالی، مذهبی، عاشقانه، موسیقی و عمومی) برای وبلاگ نویسان در سایت 1style قرار داده شد:

http://1style.ir/

می توانید دانلود کرده و استفاده نمائید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امین بیات

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

  تمایل به دریافت کدام یک از آموزش های تخصصی زیر را دارید؟

بررسی محاسبه ی مدل فلش ولتاژ به دلیل راه اندازی موتورهای ولتاژ بالا و توان بزرگ

چکیده: راه اندازی موتورهای ولتاژ بالا و با توان بزرگ ، تاثیر شدیدی بر روی شبکه های قدرت گذاشته و موجب فلش (sag) ولتاژ می شود. در موارد شدید، بر روی عملکرد نامی دیگر وسایل نیز تاثیر می گذارد. Sag (فلش) ولتاژ، برجسته ترین مشکل کیفیت توان بوده، و هر دو سمت منبع توان را تحت تاثیر قرار می دهد. این مقاله اساسا بر روی فرآیند راه اندازی موتورهای القایی ولتاژ بالا و با توان بزرگ که در صنعت کاربرد زیادی دارند، تمرکز دارد. مدل کردن فرآیند راه اندازی موتور شامل انتخاب مدار معادل موتورهای با ساختارهای مختلف، جمع آوری و بررسی امپدانس های روتور و استاتور، فرآیندی کلیدی می باشد. بطور طبیعی، با نداشتن مواد آزمایش تحویل، این کمیت ها را باید با آزمایش بدست آورد. نکته ی کلیدی برای افزایش دقت شبیه سازی، مدل کردن روابط ریاضی امپدانس های استاتور و روتور موتور در فرآیند راه اندازی برای بدست آوردن منحنی دقیق تر گشتاور الکترومغناطیسی موتور، شامل جمع آوری و ارزیابی اینرسی چرخشی موتور، می باشد. این مستقیما به مدت زمان راه اندازی موتور بستگی دارد. جمع آوری و ارزیابی منحنی گشتاور بار، به گشتاور شتاب مربوط می باشد. سرانجام، آن (گشتاور بار) مدت زمان فرآیند راه اندازی را تعیین می کند. این مقاله همچنین روش های کاهش جریان راه اندازی به منظور کاهش اثر بر روی شبکه قدرت، و در نتیجه کنترل سطح فلش ولتاژ به یک محدوده، را معرفی می کند. این تحقیق بطور موفقیت آمیزی در ارزیابی توان برای جمع آوری پروژه ی Shanghi Qingcaosha Raw Water، پروژه ی واحدهای سردسازی Shanghai Zizhuyuan استفاده شده است.
کلیدواژه ها: راه اندازی موتور، مدل محاسباتی

دانلود - 20000 تومان
فال حافظ

ابزار فال حافظ


یک راهبرد دقیق کنترل توان برای واحدهای تولید پراکندۀ با واسط الکترونیک قدرت در یک ریزشبکه چندباسه ولتاژ پایین

چکیده- در این مقاله، برای ریزشبکه ولتاژ پایین یک راهبرد کنترل توان ارائه می‌شود، جائی که در آن امپدانس خط عمدتا مقاومتی، امپدانس نابرابر بین واحدهای تولید پراکنده (DG)، و محل بارهای ریزشبکه باعث می‌شوند روش مرسوم کنترل droop فرکانس و ولتاژ غیرممکن باشد. راهبرد کنترل توان ارائه شده شامل یک اندوکتانس مجازی در خروجی اینورتر واسط و یک الگوریتم تسهیم و کنترل دقیق توان است که در این الگوریتم هم اثر افت ولتاژ امپدانس و هم اثر بار محلی DG در نظر گرفته شده است. بخصوص اینکه اندوکتانس مجازی می‌تواند با معرفی یک امپدانس به شدت اندوکتیو حتی در شبکه ولتاژ پایین با امپدانس مقاومتی خط، به طور موثر مانع تزویج بین توان‌های حقیقی و راکتیو شود. از طرف دیگر، بر اساس امپدانس به شدت اندوکتیو، الگوریتم تسهیم دقیق توان راکتیو به این صورت عمل می‌کند که افت ولتاژهای امپدانس را تخمین زده و صحت و دقت تسهیم و کنترل توان راکتیو را بهبود می‌بخشد. در نهایت اینکه، با در نظر گرفتن محل‌های مختلف بارها در یک ریزشبکه چندباسه، با به کارگیری یک تخمین آنلاین آفست توان راکتیو برای جبرانسازی اثرات تقاضاهای توان بار محلی DG، دقت کنترل توان راکتیو را می‌توان بهبود داد. راهبرد کنترل توان پیشنهادی در این کار، شبیه‌سازی شده و بصورت عملی روی یک ریزشبکه ولتاژ پایین نمونه تست شده است. 

عبارات کلیدی- تولید پراکنده (DG)، روش کنترل droop، ریرشبکه، اینورتر موازی، کنترل توان، تسهیم توان، منبع انرژی تجدیدپذیر (RES) . 

دانلود - 25000 تومان

← آخرین پستها

← نویسندگان

← ابر برچسبها

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :